Talán a legtöbb embernek van kedvelt megszólítása. Bizonyos körökben a státusza alapján szólítanak meg valakit, vannak helyzetek, amikor a családnevén, keresztnevén, vagy becenevén. Jó tudni, kit hogyan szólíthatunk meg, még akkor is, amikor tegeződünk.
Jézus az alábbit tanította a rangkórsággal kapcsolatban: "ti ne hívassátok magatokat mesternek, mert egy a ti mesteretek, ti pedig mindnyájan testvérek vagytok. Atyátoknak se szólítsatok senkit a földön, mert egy a ti Atyátok, aki a mennyben van. Ne hívassátok magatokat tanítóknak se, mert egy a ti tanítótok: a Krisztus." (Máté 23:8-10) Vannak helyzetek, amikor elkerülhetetlen az, hogy a pozíciója alapján szólítsanak meg valakit, mert a protokol azt megkívánja. Úgy vélem, a tisztelet végső soron úgysem ezen múlik. Ezért én jobban szeretem, ha a nevemen szólítanak meg.
Vannak idősebb hittestvérek, akik a "Váradi testvér" néven szólítanak, ezzel kifejezve tiszteletüket, amit nagyra becsülök. Számomra a családnéven való megszólítás nagyon kimért, távolságtartó és hideg. Ezért soha senkitől nem kérem, hogy a családnevemen szólítson.
Az Antal jelentése: herceg, fejedelem, elöljáró. Jól hangzik, de hangzásában olyan nagyon hivatalos. Kevesen hívnak Antalnak. Leginább édesapám szólított így középiskolás koromban, amikor kora reggel ébresztett. Azután már nem volt szükség a "még öt perc" szundira, mert majd kiestem az ágyból.
A Tóni a gyerekkoromat fémjelzi. Igazából sosem szerettem ezt a megszólítást, de a bölcsödében rámragasztották, és végigkísért az általános iskola végéig. Manapság már csak azok szólítanak így, akik abból az időszakból ismernek. Illetve egy-két művelt ember, aki tudja, hogy az Antal beceneve a Tóni, csak azt nem, hogy én nem szeretem.
Így maradhatunk az Antinál. Az Anti olyan kedves, aranyos, mint én.
A VaradiAnti.hu pedig az e-mail címemből jön. A Gmail-nél foglalt volt a varadi.antal és varadiantal felhasználó, így lett az e-mail címem eleje varadi.anti. Ez meg adta, hogy milyen domaint foglaljam le.